Аржентина отвя Еквадор и гледа към полуфиналите в Копа Америка

6934 0

Аржентина се класира за полуфиналите на Копа Америка след убедителен успех с 3:0 над Еквадор. Лионел Меси изигра поредния си силен мач за "гаучосите", като вкара гол и даде 2 асистенции за успеха.

В края на първото полувреме суперзвездата даде асистенция за откриването на резултата, като изненада вратаря на Еквадор Ернан Галиндес. В 84-ата минута Лаутаро Мартинес удвои резултата, а малко по-късно самият Меси от пряк свободен удар оформи крайния резултат.

Така Аржентина ще се изправи срещу Колумбия на полуфинала. Колумбийците отстраниха Уругвай след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 0:0, а при изпълнението на дузпи Колумбия спечели с резултат 4:2.

Ето как завършиха останалите 1/4-финали на Копа Америка.