Англия, Хърватия и Чехия се класираха за 1/8-финалите на Евро 2020

2092 0

Отборите на Англия, Хърватия и Чехия се класираха за 1/8-финалите на Европейското първенство по футбол. Трите тима от група D направиха достатъчно, за да продължат към елиминациите на турнира.

Англия спечели групата с актив от 7 точки, след като победи Чехия с минималното 0:1. "Трите лъва" продължават към 1/8-финалите с едва 2 отбелязани попадения.

Шедьовър на Лука Модрич пък спаси Хърватия срещу Шотландия и прати "шахматистите" в елиминациите на Евро 2020, класирайки ги на второто място в групата с 4 пункта.

Чехия остана на трето място, също с 4 точки, които обаче са достатъчни на отбора, за да продължи напред.

Повече за мача Чехия - Англия четете ТУК!

Повече за мача Хърватия - Шотландия четете ТУК!