Амос Юга от ЦСКА се отличи с асистенция, но националният му отбор е аут от Купата на Африканските нации (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2653 0

Капитанът на ЦСКА - Амос Юга, се отчете с асистенция за националния си отбор (Централна африканска република) при загубата с 1:2 от Гана в последния кръг от квалификациите за Купата на Африканските нации.

Поражението сложи край на надеждите на ЦАР да се класират за финалите в надпреварата!

30-годишният Юга стартира двубоя като титуляр и в 25-ата минута изведе от дълбочина Люи Мафута, който преодоля стража на Гана и вкара топката на празна врата за 1:0.

Домакините обаче изравниха малко преди края на първото полувреме чрез футболиста на Уест Хям Мохамед Кудус, а в 88-ата минута резервата Ернест Нуаме донесе победата на "черните звезди".

*С този успех Гана завърши на първо място в квалификационната група със сбор от 12 точки и така се класира за Купата на Африканските нации, докато ЦАР финишира трети (със 7 пункта) и ще пропусне турнира. Второто място е за Ангола (9), а четвъртото - за Мадагаскар (3).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Блага вест за Ел Маестро - нападателната мощ на ЦСКА се увеличава!