Алваро Мората се развихри за Испания и записа името си в историята

1682 0

Националният отбор на Испания постигна категоричен успех над Исландия с 5:0 като домакин в приятелска среща. Капитанът на "Ла Фурия Роха" Алваро Мората отбеляза две попадения за победата, още два гола добави Пабло Сарабия, а веднъж се разписа 19-годишното крило Йереми Пино.

В 37-ата минута Испания излезе напред в резултата, след като защитникът Уго Гиямон намери Мората, а нападателят се разписа. Само три минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Мората.

Третото попадение в срещата дойде малко след началото на второто полувреме, когато Жорди Алба асистира за Мино, който се разписа във вратата на Исландия. В 61-ата минута Маркос Алонсо намери Пабло Сарабия, който реализира четвърти гол във вратата на Исландия. В 73' отново Сарабия се разписа, като асистенцията пак дойде от Алонсо.

След двата си гола срещу Исландия Алваро Мората се превърна в осмия най-резултатен играч за испанския национален отбор с 25 гола, реализирани в 52 мача. Сарабия пък вече има шест гола в последните си 12 мача за Испания, като стана първата резерва на Луис Енрике, която бележи гол.