Ал Хилал разплака Куклата и дръпна на 9 точки пред Роналдо (ВИДЕО)

906 0

Ал Хилал продължи наказателната си акция в Саудитска Арабия, след като не остави шанс на друг от силните отбори - Ал Итихад, побеждавайки го с 3:1. Съставът на гостите бе сериозно обезкървен без две от звездите си - Карим Бензема и Жота, които са контузени. За Ал Хилал личеше отсъствието на голмайстора Александър Митрович.

Бразилецът Неймар пък още е далеч от пълното си възстановяване и също не бе в редиците на домакините. Ней от скоро поднови тренировки след бруталното разкъсване на кръстни връзки и менискус миналата година.

Марсело Гаярдо има един от най-екзотичните прякори във футбола

Още: 24 поредни победи! Ал Хилал пак разочарова Ал Насър - малка радост за Кристиано Роналдо

Голът с глава на Нголо Канте не помогна....

Хилал категорично бе по-силният отбор, но Итихад удари първи. Нголо Канте вкара вероятно втория или третия гол с глава в кариерата си в 12-та минута, след центриране отляво. Шампионите съумяха да изравнят едва в края на полувремето чрез Салел Ал Шехри.

През втората част Хилал вдигна оборотите и "разплака" наставника на гостите Марсело Гаярдо (бел ред - с прякор "Куклата"). Малком направи 2:1 с глава в 59-та, а Саул Абдулхамид вкара трето попадение след 8 минути, след страхотен самостоятелен пробив.

По този начин Ал Хилал тотално заличи загубата от Ал Наср на Кристиано Роналдо преди 2 кръга и дръпна с цели 9 точки пред "кралския клуб". Интересното е, че следващият мач отново противопоставя Хилал и Итихад, но е за Азиатската шампионска лига, на 05.03.

Още: С 28 гола в 29 срещи сърбин държи Роналдо далеч от върха в Саудитска Арабия (ВИДЕО)