24 поредни победи! Ал Хилал пак разочарова Ал Насър - малка радост за Кристиано Роналдо

586 0

Ал Хилал продължава с изключително силното си представяне през сезона, като отборът записа 24 поредна победа в официални мачове във всички турнири. Тимът надделя с 2:0 като гост на Ал Етифак в мач от 21-вия кръг на Саудитската професионална лига.

И двете попадения в срещата паднаха през първото полувреме, когато Сергей Милинкович-Савич (39-а минута) и Ал Даусари (45+5' минута) бяха точни. За гостите титуляри бяха имена като Муса Дембеле, Джиджи Вайналдум, Демарай Грей, Секо Фофана, Токо Екамби.

С победата Ал Хилал събра 59 точки и има седем аванс пред втория Ал Насър във временното подреждане. Отборът все още няма загуба през тази кампания, като в шампионата има 19 успеха и само 2 равенства.

Александър Митрович остава зад Кристиано Роналдо по голове

Все пак "лека утеха" за суперзвездата на Ал Насър Кристиано Роналдо бе фактът, че голмайсторът на Ал Хилал Александър Митрович не се разписа. Сърбинът остава с 19 попадения в първенството, като Кристиано води с три гола в надпреварата при голмайсторите.

В следващия кръг Ал Хилал приема у дома настоящия шампион Ал Итихад (01.03). Ал Етифак, който остава осми с 28 точки, пък гостува на Дамак (02.03).