Роналдо вкара 4 на Литва и доближи кота 100 от голове за Португалия

1910 0

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо вкара 4 гола в европейската квалификация срещу Литва, спечелена от гостите с 5:1. Това покачи головата сметка на Роналдо на 93 попадения за националния отбор в общо 161 мача. Нападателят вече има и осем хеттрика за Португалия и общо 54 в кариерата си.

До средата на второто полувреме мачът не се развиваше толкова добре за европейските шампиони, като резултатът беше 1:1. Последваха три гола на Роналдо само за 14 минути и попадение на Карвальо в края за разгромната победа.

Португалия е на второ място в квалификационна група Б, пет точки зад лидера Украйна и с един изигран мач по-малко. А кой измежду Меси и Роналдо бележи повече с напредването на възрастта вижте в този материал.