Перу спря победната серия на Бразилия, Аржентина громи

Бразилия отстъпи с минималното 0:1 на Перу в приятелска среща, играна в Лос Анджелис. По този начин перуанците си отмъстиха частично на петкратните световни шампиони за поражението във финала на Копа Америка с 1:3.

Единственият гол в срещата падна шест минути преди края на редовното време, когато роденият в Аржентина защитник Луис Абрам се разписа с глава, за да донесе крайния успех. Загубата сложи и край на поредицата от 17 победни мача за Селесао – поредица, започнала с успех над САЩ преди малко повече от година.

Лионел Меси отнесе наказание от 3 месеца

Аржентинската футболна звезда Лионел Меси беше наказан от Футболната конфедерация на Южна Америка (КОНМЕБОЛ) със спиране на състезателните права ...

Звездата на бразилците Неймар не започна като титуляр, въпреки че се завърна след контузия преди четири дни срещу Колумбия и вкара гол и даде асистенция при равенството 2:2 в петък. Селекционерът на Бразилия Тите го пусна в игра в 63-ата минута на мястото на Роберто Фирмино. Въпреки появата му в игра, носителите на Копа Америка така и не успяха да пречупят перуанците, които се поздравиха с успеха след попадението на Абрам, дошло след асистенция на Йошимар Йотун.

В друга приятелска среща Аржентина надигра убедително Мексико с 4:0, а хеттрик за "албиселесте“ направи нападателят на Интер Лаутаро Мартинес. Офанзивният играч на „нерадзурите“ се разписа в 17-ата, 22-ата и 39-ата минути, за да донесе закономерен успех за възпитаниците на Лионел Скалони.

Леандро Паредес от ПСЖ отбеляза четвъртото попадение от дузпа в 33-та минута, а резултатът на почивката само показа колко безпомощни бяха мексиканците. С трите си гола Мартинес вече има девет в 13 срещи за националния отбор на страната. Неговото звездно представяне компенсира за липсата на редица звезди в състава, сред които Лионел Меси, Серхио Агуеро и Анхел Ди Мария.