2,5 месеца, над 800 минути: Сушата за бившия голмайстор на Лудогорец продължава! (ВИДЕО)

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

14363 0

Когато си осъществил многомилионен трансфер, е нормално всички да те следят под лупа. В края на януари бившият голмайстор на Лудогорец, Игор Тиаго, бе продаден с бъдещ трансфер, считан от лятото, за почти 40 млн евро на английския елитен Брентфорд и от тогава просто спря да вкарва.

Твърде много време без попадение!

Вече точно два месеца и половина бразилецът не е отбелязал гол в официален мач! Ако трябва да сме по-детайлни - 9 пълни мача, в които е бил твърд титуляр и не е сменян, общо около 830 минути с добавеното време. В повечето от тях Тиаго не играе лошо, но и не може да се разпише, когато му се отдаде добра възможност.

Един такъв мач бе снощният с ПАОК - 1/4-финал за Лигата на конференциите. Тиаго игра като раздвижен централен нападател и докосна топката цели 34 пъти, направи 4 от 4 успешни дрибъла, спечели 6 от 11 наземни единоборства, но в същото време изпусна и дузпа в 77-та минута (06:50 във видеото по-долу). Това бе и единственият му удар в мача изобщо.

Игор Тиаго не е вкарвал гол от 2,5 месеца

Още: "Радвам се, че ме послуша" или как Кирил Десподов прецака Игор Тиаго в Лига на конференциите

Изпълнението му бе посредствено и говори за сериозна липса на увереност. А такава ще му трябва - след два дни Брюж приема Антверпен в поредния ключов мач от плейофите на белгийската Юпилер Про лига. При победа тимът на Игор Тиаго вече ще диша във врата на лидерите в класирането Андерлехт и Унион Сен Жилоа, които пък играят помежду си. Дори второто място ще е успех за Брюж, защото дава право на участие в квалификациите за Шампионска лига през следващия сезон.

Още: 53-годишното проклятие плаши Кирил Десподов: Загуба за ПАОК в Европа

Купиха го за почти 40 млн евро, а спря да вкарва - без гол от месец и половина (ВИДЕО)

Въпреки отпадането: Лудогорец може да се похвали с колосални приходи през сезона