Зрелище с 8 гола преди "Ел Класико", Севиля е на върха в испанската Ла Лига

985 0

Севиля и Леванте откриха неделната порция от мачове в испанската Ла Лига с шеметен сблъсък помежду си на стадион "Рамон Санчес Писхуан". Телевизионните зрители видяха 30 голови положения, 18 точни удара и ОСЕМ гола!

Домакините поведоха с 2:0 до средата на първото полувреме с голове на Оливер Торес и Рафа Мир. Преди почивката двата тима си размениха по едно попадение чрез Хосе Моралес (Леванте) и Диего Карлуш и се оттеглиха при резултат 3:1.

Бившият футболист на Барселона Мунир Ел Хадади вкара четвърти гол за Севиля в 50-ата минута, но десет по-късно интригата в двубоя се завърна чрез две бързи попадения на гостите. Точно когато те мислеха, че могат да търсят минимум изравняване до 4:4, Фернардо Режеш матира Айтор Фернандес за пети път и оформи крайното Севиля 5:3 Леванте!

Със спечелените три точки тимът на Лопетеги се изкачи поне временно на първото място в Ла Лига и ще гледа спокойно "Ел Класико", което стартира в 17:15 ч. българско време...