За първи път за Суперкупата на Европа ще спорят съграждани

2040 0

В мача за Суперкупата на Европа за първи път в историята на турнира ще играят два отбора от един и същи град. Става дума за Реал Мадрид и Атлетико (Мадрид), които спечелиха съответно Шампионска лига и Лига Европа.

"Белия балет" победи във финала в Шампионска лига Ливърпул с 3:1, докато по-рано същият месец "дюшекчиите" надделяха над Олимпик Марсилия с 3:0 във финала на Лига Европа.

Мачът за Суперкупата ще се проведе на 15 август в столицата на Естония - Талин.

Припомняме, че двата мадридски гранда спореха през сезона за второто място в първенството на Испания. В крайна сметка то бе спечелено от Атлетико, а шампионът на Европа остана трети. Шампион стана Барселона.