Вратарска неточност, последвана от ужасен пропуск: Сезонът на Барселона в 6 минути (ВИДЕО)

5753 0

Отборът на Барселона определено не се намира в най-добрата си форма, а две положения по време на мача с Алмерия доказаха този факт по перфектен начин.

Сривът в състава на каталунците

В 71-ата минута Иняки Пеня излезе да улови кълбото след балонно центриране, но се сблъска в Араухо и я изпусна. На правилното място се намираше Гонсалес, който не трепна и изстреля кълбото в опразнената врата, за да направи резултата 2:2.

Само 6 минути по-късно футболистите на Барса и по-конкретно един от лидерите - Илкай Гюндоган, направи нещо непростимо. Германецът бе на чиста позиция да вкара гол с глава в опразнената врата, но бившият футболист на Манчестър Сити направи пропуска на сезона, като дори не уцели очертанията на вратата.

Каталунците със сигурност ще искат да забравят за тези две ситуации възможно най-скоро. Жоан Лапорта пък определи кои са виновниците за спада на формата в Барселона.