Вратар вкара на Ян Облак и Атлетико (Мадрид) в Ла Лига (ВИДЕО)

1995 0

Атлетико (Мадрид) продължава уверено да държи върха в испанската Ла Лига, като отборът записа 6-а поредна победа в шампионата. Тя дойде трудно - в последните минути с 2:1 срещу Ейбар, а в герой се превърна Луис Суарес.

Той реализира и двете попадение, като второто дойде след точно изпълнена дузпа. Именно така Ейбар бе открил резултата още в 12-ата минута, за да се стигне впоследствие до важния обрат за "дюшекчиите".

11-метровият наказателен удар за Ейбар обаче ще се запомни с това, че бе изпълнен от вратаря на тима Марко Дмитрович, който успя да реализира дузпата срещу един от най-силните вратари в Европа - Ян Облак. Вижте безкомпромисното му изпълнение във видеото по-долу.

А в групата за мача срещу Ейбар бе и новият нападател на Атлетико (Мадрид) Муса Дембеле.