1513 0

Испанският колос Барселона постигна трудна победа над Селта с 1:0 на "Камп Ноу", с която каталунците се задържаха на върха в подреждането в Ла Лига преди директния сблъсък срещу Реал Мадрид в Ел Класико.

Срещата бе изпълнена с голямо напрежение, особено през втората част, когато Селта бе много близо до изравнителния гол. През първото полувреме обаче Барса можеше да стигне и до второ попадение.

В 40-ата минута на двубоя Рафиня нахлу на скорост по десния фланг и проби в наказателното поле, където след съприкосновение с противников играч се озова на тревата.

Главният арбитър на срещата обаче не видя основания за отсъждане на дузпа, макар и на повторенията да останаха съмнения за нарушение. ВАР също не се намеси, което разгневи феновете на Барселона.

От началото на сезона отборът на Барселона все още не е получавал 11-метров наказателен удар, като в няколко мача тимът бе ощетяван. Така бе и през миналата седмица срещу Интер, когато Барса не получи чиста дузпа (ВИДЕО)