3163 0

Спорен момент беляза 257-ото Ел Класико в рамките на Ла Лига, което се играе на "Сантяго Бернабеу" тази вечер. Ситуацията имаше своето отражение върху резултата в сблъсъка (до почивката).

Какво се случи?

В 17-ата минута Лукас Васкес проби майсторски в наказателното поле на каталунците, но се свлече на тревата след съприкосновение с Пау Кубарси.

ВАР изобщо не разгледа ситуацията, довела до изравнителен гол

Какво не се случи?

Имаше съмнения, че полузащитникът на Реал търси контакта и ситуацията изискваше да бъде разгледана от ВАР стаичката. Това обаче не се случи и Сесар Сото Градо посочи бялата точка.

В този момент каталунците водеха с 1:0 след гол на Андреас Кристенсен в 6'. Винисиус Жуниор обаче изравни от бялата точка и в момента резултатът е 1:1. А титуляр на Барселона се контузи сериозно по време на мача.