Снимка: Gulliver/Getty Images

1289 0

Атлетик Билбао е новият носител на Суперкупата на Испания. Късно снощи "баските" завършиха при резултат 1:1 със сочения като фаворит за трофея Барселона и с общ резултат 5:1 спечелиха ценното отличие.

Лионел Меси откри резултата за своя тим в 43-тата минута след хубава атака на каталунците. Иван Ракитич центрира в наказателното поле на Атлетик, там Суарес игра с глава, а аржентинецът овладя топката и от близко разстояние се разписа. Това даде надежда, че Барселона има шанс да стопи пасива от четири гола, които имаше в първата среща.

В 57-та минута обаче Жерар Пике беше изгонен и това допълнително усложни задачата на каталунците. В 74-тата минута Ариц Адуриц сложи точка на спора, след като изравни резултата. Той има основна заслуга за спечелването на Суперкупата на Испания, тъй като в първия двубой отбеляза хеттрик.

Барселона пък не успя да спечели шести последователен трофей.