Вдъхновен Алмерия обърна Севиля и взе трите точки

1364 0

Отборът на Алмерия успя да поднесе изненадата и победи Севиля с 2:1 като домакин в мач от третия кръг на испанската Ла Лига.

Срещата започна по страхотен начин за гостите, които заслужено поведоха в резултата. Алекс Телес направи страхотно центриране от фланга, а адресат на подаването му бе Оливер Торес, който откри резултата с глава. 3 минути преди края на първата част резултатът бе изравнен. Рамазани нанесе плътен удар от наказателното поле в долния ляв ъгъл, правейки резултата 1:1.

Умар Садик покачи до 2:1 за домакините в 55-ата минута. Деветката на Алмерия получи пас в наказателното поле и от непосредствена близост просто нямаше как да сгреши. До края на срещата Севиля отчаяно се опитваше да изравни резултата, но така и не успя да се добере поне до точката.

В следващия кръг Севиля ще приеме Барселона на "Рамон Санчес Писхуан", а Алмерия ще мери сили като гост с Валядолид.