Валенсия направи огромна услуга на Реал Мадрид в борбата за титлата, взимайки точка на Севиля

1774 0

Отборът на Севиля пропусна възможността да съкрати аванса на Реал Мадрид на върха в испанската Ла Лига на само две точки, след като завърши 1:1 при гостуването си на Валенсия.

Началото на срещата не предвещаваше такъв развой, след като Муктар Диакаби си наниза автогол и даде ранен аванс на гостите. В 14-ата минута изравнителен гол на Валенсия бе отменен правилно заради засада.

В 38-ата минута Рафа Мир (Севиля) нацели гредата на "прилепите", а пет по-късно те все пак възстановиха равенството чрез Гонсало Гедеш, който се разписа с глава.

През второто полувреме и двата отбора профукаха по едно чисто положение, а в 89-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Хосе Гая.

Във временното класиране Валенсия е на девето място с 29 точки, докато Севиля остава втори с 45 пункта (Реал Мадрид е с 49)!