Реал Сосиедад повали Атлетико Мадрид и го изхвърли от турнира за Купата на Краля

1575 0

Реал Сосиедад "взе скалпа" на Атлетико Мадрид и го изхвърли от турнира за Купата на Краля на 1/8-финалната му фаза!

Домакините влязоха много нахъсано в мача и Елустондо и Янузай изпуснаха две изгодни ситуации пред вратата на Ян Облак. Атлети отговори с удар на Караско в горната греда в 13-ата минута.

Половин час след първия съдийски сигнал Хосеба Салдуа намери непокрития Аднан Янузай в наказателното поле и той не сбърка отблизо с глава - 1:0 за Реал. Малко преди почивката Коке поиска дузпа, но съдията не се впечатли от претенциите му.

Една минута след началото на второто полувреме Александър Сьорлот се възползва от грешка в защитата на Чоло Симеоне и покачи на 2:0. Това попадение окончателно сломи "дюшекчиите" и до края на срещата зрителите не станаха свидетели на нищо по-интересно на терена.