В Севиля Меси постави нов рекорд и взе трофей номер 35 в славната си кариера

1933 0

Снощи Барселона разгроми Атлетик (Билбао) с 4:0 във финала на Купата на Краля и спечели 31-вия си трофей в този турнир. За капитана на каталунците Лионел Меси това стана трофей номер 35 в клубната му кариера със синьо-червената фланелка.

В Испания аржентинецът има 10 победи в Ла Лига, 7 в Купата на Краля, 8 в Суперкупата на Испания. На международно ниво той е спечелил 4 пъти Шампионска лига, 3 пъти Суперкупата на Европа и 3 Световното клубно първенство.

Конкретно в снощния финал на "Ла Картуха" Меси вкара 2 гола и завоюва още един рекорд. Това бяха неговите гол номер 8 и номер 9 във финала на Купата на Краля, съобщава " Opta Jose". Нападателят е вкарал 9 пъти в 10-те финала, в които е играл. Така той задмина легендата на Атлетик Телмо Сара, който има 8 гола във финали на този турнир. Меси се разписа в 68' и 73' в Севиля. А ето какво каза той, след като вдигна Купата