Уеска се разписа на "Камп Ноу", но отнесе як пердах (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images / Guliver

1939 0

Полуаматьорският тим Уеска вкара исторически гол на "Камп Ноу", но тимът беше отнесен с 8:1 от Барселона в мач от началните кръгове за Купата на Краля.

Луис Енрике заложи на голяма част от резервите си, като в групата изобщо не бяха включени Лео Меси, Луис Суарес и Неймар.

Андрес Иниеста и Хавиер Масчерано бяха единствените титуляри, които младият специалист използва в мача.

Още до почивката Барселона водеше с 5:0, а превърналият се в твърда резерва Педро Родригес се отчете с хеттрик.

Той откри головата си сметка в 20', а само 6 минути по-късно испанският национал беше точен за 2:0. Последваха голове на Серхи Роберто и Иниеста преди отново Педро в 43' да направи 5:0, реализирайки хеттрика си.

През втората част оборотите логично паднаха, като на терена се появиха Дъглас, Траоре и Рамирес.

Адриано Корея откри головото шоу през втората част в 68', а след това по един гол отбелязаха юношите Траоре и Рамирес. В 86' удари часът на Уеска, след като в 86' Морено успя да преодолее Масип и вкара за 8:1 - момент, предизвикал аплодисменти на "Камп Ноу".

All Goals - Barcelona 8-1 Huesca - 16-12-2014 by VideoCopa