Точно след боя над Барса: Реал Мадрид пусна 3 гола, загуби и връчи титлата на каталунците

25729 0

Испанският шампион Реал Мадрид загуби с 2:3 на "Сантяго Бернабеу" от Виляреал. Поражението идва дни след гръмкия успех над големия враг Барселона от полуфиналите за Купата на Краля.

До голяма степен то лишата Реал от възможността да защити титлата си, тъй като при успех на Барселона в този кръг каталунците ще поведат с 15 точки на върха. Виляреал пък спечели ценни 3 точки, с които доближи топ 4 и Реал Сосиедад на четири пункта.

Двата отбора изиграха равностоен двубой от гледна точка притежание на топката (около 50% и за двата тима) и отправени удари - по 17 на тим. Мачът бе зрелищен и атаките бяха много.

Категорично обаче по-чистите голови положения бяха на сметката на футболистите на Карло Анчелоти. Те повеждаха на два пъти в резултата, но в крайна сметка всеки път бяха изравнявани, а накрая - дори поведени, за което останаха без отговор.

Всичко тръгна отлично за тях след автогол на Пау Торес (16'), но полувремето завърши при равенство след гол на Чукуезе малко над 5 минути преди края (39'). Втората част също започна отлично за домакините след гол на Винисиус (48').

В 70-ата обаче Моралес изравни за 2:2, а десет минути преди края на редовното време отново Чукуезе се разписа, този път, за да изведе своя отбор напред в резултата. До края Реал не намери пътя към нов гол.

В следващия кръг Виляреал приема у дома Валядолид (15.04), докато Реал гостува на Кадис (15.04). Преди това обаче "кралския клуб" има нова среща на "Сантяго Бернабеу" - срещу Челси в Шампионска лига.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Рюдигер, Алаба, Начо, Себайос, Чуамени, Асенсио, Винисиус, Родриго, Бензема

Виляреал: Рейна, Педраса, Торес, Манди, Фойт, Терац, Ло Селсо, Парехо, Чуквуезе, Баена, Пино

Преди мача:

"Белият балет" е втори (59 т.) и изостава с 12 точки на първия Барселона, докато има аванс от 5 точки пред градския си съперник - Атлетико. Междувременно Виляреал заема последното място, даващо право на участие в европейските клубни турнири, след като е шести с актив от 44 точки.

Кадровите проблеми пред гостите изглеждат много по-сериозни, след като трима - Джаксън, Коклен и Морено не са на разположение, докато Албиол и Капу са под въпрос. Междувременно за домакините само Ферлан Менди лекува поредна контузия.

За последно двата тима премериха сили през януари, когато "кралете" като гости направиха знаменит обрат в мач за Купата на Краля и се наложиха с крайното 3:2.