Тим от 3-тото ниво на Испания хвърли голямата сензация за Купата на Краля! Виляреал е аут (ВИДЕО)

14831 0

Голямата сензация от 1/16-финалите за Купата на Краля е факт. Виляреал отпадна от третодивизионния отбор Унионистас де Саламанка. Това се случи след дузпи, тъй като в редовното време двата отбора завършиха при равен резултат 1:1, а в продълженията не си отбелязаха повече голове.

Срещата се игра в два различни дни. Тя започна в неделя (07.01), но в началото на продълженията бе прекратена. Причината бе осветлението и проблеми, които домакините изпитваха с него. Стадионът остана на тъмно и срещата нямаше как да се играе.

Днес (08.01) дуелът бе подновен. При дузпите двата отбора бяха също доста равностойни, като бяха допуснали едва по един пропуск след първите седем изпълнения. Кико пропусна осмата за "жълтата подводница", след като преди това Гомес се бе разписал за домакините.

Още: "Страдахме повече от необходимото" - коментарът на Шави след Барселона 3:2 Барбастро

До дузпите пък се стигна, след като в редовното време първо гостите бяха повели с попадение на Илиас Ахомаш (082'), но след това допуснаха изравнителен гол малко преди края на редовното време. В 87-ата минута Планас се разписа от дузпа, за да възстанови паритета.

Любопитното е, че в отбора на Унионистас де Саламанка се подвизава и български футболист. Това е 21-годишният Слави, който започна като титуляр, но бе заменен след час игра.

Барселона допусна 2 гола от четвъртодивизионен отбор, но все пак е напред за Купата (ВИДЕО)

Срещата между “Давид и Голиат” се превърна в празник: Реал Мадрид триумфира, а Гюлер впечатли (ВИДЕО)