След сензациите в Шампионска лига: Виляреал тресна Хетафе и се върна на победния път в Ла Лига

8926 0

Сензацията в Шампионската лига Виляреал се върна на победния път и в испанската Ла Лига, след като удари с 2:1 като гост Хетафе в среща от 32-ия кръг. Успехът за „жълтата подводница“ донесоха Жерард Марено и Мануел Тригерос.

Така хората на Унай Емери постигнаха първа победа в шампионата от 3 срещи. В последните си три гостувания в Ла Лига "жълтата подводница" неизбежно губеше. Успехът в мадридското предградие дойде напълно заслужено, макар че след почивката тимът се принуди основно да се брани.

Гостите поведоха набързо с 2:0 до 16-ата минута. Морено откри резултата в 7-ата минута, а 9 по-късно Тригерос удвои преднината на Виляреал. Енес Юнал в 63-ата минута върна домакините в мача. До края обаче Хетафе не успя да се докопа до точката.

Добавените три точки оставиха Виляреал на 7-ото място с 49 точки. Хетафе е 15-ти с 32 пункта и засега е над чертата на изпадащите.