След 6:0 и 7:0 - Атлетико Мадрид стигна и до 5:0 през сезона (ВИДЕО)

644 0

Атлетико Мадрид разпиля Лас Палмас в шампионатното си домакинство от 25-ия кръг на Ла Лига с 5:0! Това бе поредният разгром за "дюшекчиите" през кампанията, след като във втората половина на 2023 г. победиха Селтик с 6:0 в Шампионска лига и Райо Валекано със 7:0.

Атлетико продължава да мачка наред!

Столичаните не срещнаха никакви проблеми в съботния следобед у дома, когато в герои за победителите се превърнаха Йоренте и Кореа в първите половини на двете полувремена.

Първият оформи преднината от 2:0 с попаденията си в 15-ата и 20-ата минута, а Кореа удвои разликата до 4:0 с голове в 47' и 62' (Д). Крайното 5:0 оформи Мемфис Депай 180 секунди преди изтичането на редовното време.

Така възпитаниците на Диего Симеоне загряха по най-добрия начин за гостуването си на Интер във вторник. Тогава ще се проведе първия 1/8-финал между отборите в Шампионска лига през сезона. Миналогодишният финалист вече удари Салернитана с 4:0 през кръга в Калчото!

Още: ВИДЕО: Севиля се съвзе, надви Атлетико (Мадрид) и затвърди лошата им форма навън

Йозил за синия картон във футбола: Значи Атлетико ще играе с шестима души?

Николай Бодуров: Ел Маестро е фен на Атлетико Мадрид, но стилът на Симеоне няма как да се хареса на феновете на ЦСКА