Шеметно начало осигури комфортна победа на Севиля над Валенсия в Ла Лига

928 0

Тимът на Севиля надви Валенсия с 3:1 като домакин в мач от шестия кръг на испанската Ла Лига. Андалусийци се добраха до три гола още до средата на първата част, което им осигури спокойствие до края на срещата.

Още в третата минута Папу Гомес откри резултата за домакините. В 15-ата минута Лато си отбеляза автогол, а в 22' Мир покачи на 3:0. До края на първата част Валенсия върна един гол чрез Дуро.

През второто полувреме двата отбора свалиха оборотите, като Севиля успя да неутрализира опитите на съперника да се върне в мача. Така андалусийци се добраха до трета победа от началото на сезона и трето място в Ла Лига с 11 точки. Валенсия пък е четвърти с 10 пункта и мач повече.