Шампионът тръгна с победа: Анхел Кореа донесе първи 3 точки на Атлетико Мадрид

1474 0

Шампионът от сезон 2020/21 в Испания Атлетико Мадрид стартира новата кампания с победа с 2:1 при гостуването си на Селта Виго.

В 23-ата минута Анхел Кореа изведе Атлети напред в резултата, след като овладя много добре топката на границата на наказателното поле и с хубав удар я прати в левия ъгъл.

Десет минути след началото на втората част съдията отсъди дузпа в полза на Селта и след потвърждение от ВАР Яго Аспас застана зад бялата точка и изравни резултата, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

В 64-ата минута Анхел Кореа отново изведе Атлетико Мадрид напред, след като отново нанесе хубав диагонален шут от около 15 метра.

В последните минути на добавеното време Уго Майо от Селта и Марио Ермосо от "дюшекчиите" получиха червени картони, след като се стигна до спречкване между тях заради фал срещу Луис Суарес.