Севиля се изложи като гост на Алавес

1630 0

Севиля и Алавес завършиха наравно 0:0 в двубой от 27-мия кръг на испанската Ла Лига. Андалусийци влязоха в срещата като фаворит, но разочароваха с представянето си.

В 6-ата минута Юсеф Ен-Несири се разписа за Севиля, но попадението му беше отменено поради засада. В 13-ата минута Луис Риоха стреля опасно за Алавес и Боно спаси удара му. В 41-ата минута Едгар Мендес стреля с глава в аут.

В 52-ата минута Окампос също се отчете с пропуск за Севиля. В следващата атака Риоха отправи тежък удар и Боно се намеси. Пере Понс също изпусна положението си за Алавес.

Севиля продължава да е на второ място с 55 точки. Алавес има 22 и е на 18-то място в подреждането. В следващия кръг Севиля гостува на Райо Валекано. Алавес ще играе с Реал Сосиедад.