Севиля превзе Андалусия с успех над Бетис

1529 0

Севиля победи Реал Бетис с 2:1 в дербито на Андалусия от 26-тия кръг на испанската Ла Лига. Момчетата на Хулиен Лопетеги събраха 54 точки и продължават да преследват лидера Реал Мадрид в класирането. Бетис остана по-далеч от първите два тима и е трети с 46 след срещата.

Севиля поведе в резултата в 23-ата минута. Тогава стражът на гостите Клаудио Браво извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Иван Ракитич застана зад топката и беше точен за 1:0. В 30-ата минута обаче Хулиен Лопетеги трябваше да направи принудителна смяна, като Мунир Ел Хадади влезе вместо Папу Гомес.

Именно Ел Хадади в 41-ата минута стреля от далечно разстояние и с удар в долния десен ъгъл направи резултата 2:0.

В 63-ата минута Кристиан Тейо беше близо до гол за Бетис. Боно спаси удара му. Алекс Морено в 81-ата засече центиране на Белерин и изстрелът му излезе в аут. В добавеното време Бетис все пак върна гол чрез Серхио Каналес.

В следващия кръг Севиля посреща отбора на Алавес. Реал Бетис ще играе с Атлетико Мадрид у дома.