Севиля се доближи до лидерите в Ла Лига

1065 0

Севиля се изкачи на второ място в Примера Дивисион след не много лесна победа при домакинството си на Жирона с 2:0. И двата гола за андалусийци паднаха през втората част, а в техни автори се превърнаха Евер Банега в 55-та минута от дузпа и Пабло Сарабия 64-та минута.

Домакините бяха категорично по-добри по време на цялата среща и заслужено се изравняват на върха с по 31 точки с Барселона и Атлетико Мадрид. Каталунците обаче имат мач по-малко, който ще изиграят тази вечер срещу Леванте.

Севиля завършва много успешна седмица, тъй като в четвъртък тимът спечели своята група "J" в Лига Европа. В решителна среща петкратните носители на трофея победиха с категоричното 3:0 ФК Краснодар и го изпревариха в подреждането.