Севиля с нова победа, възелът в Примера се заплита

1401 0

Севиля продължи със силното си представяне този сезон в Примера. Андалусииците надиграха у дома коравия тим на Малага с 2:0 и продължават да държат под око лидерите. Голове на Карлос Бака в 36-ата минута и Денис Суарес в 68-ата донесоха третия пореден успех за тима на Унай Емери. Севиля е само на 6 точки от лидера Реал, а и има мач по-малко именно срещу столичани. С този успех Севиля се изкачи до четвъртата позиция, измествайки Валенсия, докато Малага остава седми.

В другия късен мач Елче взе живителна победа срещу Леванте с 1:0 с гол на Джонатас в 12-ата минута. Фаир изпусна дузпа за домакините в 21-ата минута, Гарсия стори същото за Леванте в 72-ата минута. С този успех тимът на Елче изплува над чертата на изпадащите - вече е 16-и с 17 точки. Леванте е предпоследен с 16.