Севиля издрапа до хикс след драма в Риека

6484 0

Отборът на Севиля избегна загубата при гостуването си на Риека с гол в добавеното време на срещата от група "G" на Лига Европа. Испанците изоставаха в резултата и бяха с човек по-малко от 52-ата минута на двубоя, но съумяха да стигнат до изравнително попадение на Стефан Мбиа за 2:2.

Началото на двубоя не предвещаваше такъв развой. Севиля доминираше и в 26-ата минута логично поведе в резултата. След грешка на Томечак топката стигна до Яго Аспас, който не се поколеба и опъна мрежата на Варгич.

В 52-ата минута обаче се стигна до изгонването на Тимотей Колоджейчак, след като той извърши нарушение срещу Крамарик в наказателното поле на гостите. Потърпевшият превърна 11-метровия наказателен удар в гол - 1:1.

Хърватите се възползваха от стъписването на съперника и численото си превъзходство и успяха да поведат. В 67-ата минута Крамарик подаде на Квржич, който превзе вратата на Бето. Севиля обаче не се предаде и успя в последния момент да издрапа до 2:2. Беноа Тремулинас центрира в наказателното поле на Риека, Стефан Мбиа засече топката с глава и я изпрати във вратата на Варгич.

В класирането Севиля е първи с 4 точки в актива си, Стандарт (Лиеж) и Фейенорд са с по 3 точки, а Риека има само една.