Фиорентина унищожи Динамо Минск

4636 0

Отборът на Фиорентина запази продължава с наказателната си акция в Лига Европа! В двубой от своята група К надиграха Динамо Минск с 3:0 като гост.

Тимът на Винченцо Монтела заслужи напълно трите точки, след като още от самото начало на двубоя търсеше победата.

"Виолетовите" откриха резултата в 33-тата минута чрез Акуилани. Паскал центрира в наказателното поле на Динамо, Игнашевич боксира, но топката попадна право в Акуилани, който от воле заби топката в мрежата.

В 61-ата Фиорентина удвои! Давид Писаро се включи отляво по атаката и пусна страхотно подаване, което подмина Бернардески, но на далечната греда дебнеше Йосип Иличич и словенецът не сбърка.

Шест минути по-късно всичко приключи, като Иличич получи на добра позиция за стрелба, но съобрази, че Бернадерски е по-добре пласиран. Бившият играч на Палермо пусна на младока, който прониза долния десен ъгъл на вратата за крайното 3:0.

Така Фиорентина остава начело класирането в групата си с 6 точки от 2 мача, докато Динамо заема последното без спечелена точка.

Втори остава отборът на ПАОК с 3 точки, който тази вечер падна с 0:2 при визитата си на третия Гингам.