Реал Сосиедад поведе, но не успя да победи Майорка

728 0

Реал Сосиедад не успя да победи Майорка в гостуването си и завършиха 1:1 в мач от 25-ия кръг на  Ла Лига.  Баският тим се изравни по точки с Атлетико Мадрид и продължава да е уверено в Топ 4 на Ла Лига. Майорка се изкачи с една позиция нагоре и вече е на десети.

Гостите поведоха в резултата още в третата минута. Тогава Давид Силва подаде на Карлос Фернандес на границата на наказателното поле, като последният успя да вкара с плътен удар в долния десен ъгъл на вратата.

В добавеното време на първата част Тино Кадавере от Майорка можеше да изравни от удобна позиция, но ударът му премина близо до десния стълб. В 50-ата минута Кинг-Ин Ли от домакините се измъкна от засадата и останал сам срещу вратаря на гостите стреля покрай него за 1:1.

Реал Сосиедад отново успя да вкара след час игра, но попадението веднага бе отменено от рефера Хуан Мартинес Мануеар заради положение на засада. В последната минута бе изгонен от терена Микел Мерино от Реал Сосиедад с червен картон.