Реал Мадрид се върна на победния път срещу Алавес

Снимка: Getty Images/Gulliver

717 0

Отборът на Реал Мадрид се върна на победния път, след като разби Алавес с 4:1 като гост в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Реал нямаше победа в последните си три мача (равенство в първенството и загуби в Купата на Краля и Суперкупата), което постави наставникът на тима Зинедин Зидан под сериозно напрежение, но миналата вечер в негово отсъствие мадридчани записаха убедителен успех.

Зидан е под карантина, след като даде положителна проба за коронавирус в петък. На "Естадио Мендисороса" гостите дръпнаха с три гола още до почивката след попадения на Карим Бензема, Каземиро и Еден Азар. Хоселу върна един гол за домакините в 59-та минута, но Бензема сложи точка на спора в 70-та минута.

По този начин Реал вече има 40 точки на второто място, четири по-малко от лидера Атлетико Мадрид, който е изиграл два мача по-малко. Алавес е точно над зоната на изпадащите с 18 точки.