Реал Мадрид се справи с Бетис като гост и поведе в Ла Лига

919 0

Реал Мадрид спечели гостуването си на Реал Бетис в трети кръг на Ла Лига и се изкачи временно на върха в класирането. "Белите" се наложиха с 1:0, като автор на важното попадение, паднало в 61-ата минута, беше Дани Карвахал.

През първото полувреме възможност за откриване на резултата имаха и двата тима. В 22' опит на Набил Фекир да си изкара дузпа бе наказан с жълт картон за симулация.

В началото на второто полувреме Бензема успя да прати топката в мрежата на Бетис, но голът бе отменен заради засада. В 61' домакините изпуснаха да поведат в резултата и бяха мигновено наказани - Винисиус напредна, върна към Бензема, който видя свободния отдясно Карвахал и центрира към него. Испанецът прати хубав удар към далечния ъгъл и изненада вратаря - 1:0 за гостите.

До края на двубоя Руи Силва отрази опасен изстрел на влезлия като резерва Еден Азар, а малко след това Куртоа направи чудесно спасяване след страхотен изстрел на Монтоя.