Прекратяват мач в Испания, след като обиждат вратар на расистка основа (ВИДЕО)

373 0

Нов расистки скандал се разигра в Испания.

При резултат 2:1 в двубоя между Сестао и Райо Махадаонда от група 1 на Примера федерасион, срещата беше прекратена няколко минути преди края, след като гостите отказаха да я завършат.

Потърпевшият дори налита на обиждащите го

Още: Скандални дузпи и 6 гола на Испания - Бразилия сложиха край на паузата (ВИДЕО)

Причина за това станаха обиди на расистка основа от страна на фенове на домакините към сенегалския вратар на съперника Шейх Кане Сар. Тъмнокожият страж не издържа и налетя да бие един от запалянковците зад вратата си. За това обаче африканецът получи червен картон в 84-тата минута. Сар допълнително се ядоса и скочи да бие и рефера Франсиско Гарсия Риесго, заради което сега е заплашен от наказание до 8 мача - 4 за червения картон и ще толкова заради проявената агресия.

В крайна сметка целият отбор на Райо Махадаонда не пожела да довърши двубоя и напусна терена. Капитанът на тима Хорхе Касадо разкри, че привържениците на Сестао са наричали съотборника му Шейх Сар “Ш*бан, ш*бан н*гър”.

Скандални дузпи и 6 гола на Испания - Бразилия сложиха край на паузата (ВИДЕО)

Сълзите на един шампион: Звезда на Реал Мадрид не можа да се овладее преди мача с Испания (ВИДЕО)

Галтие за първи път отговори на обвиненията в расизъм: Ще атакувам всеки, който накърни моята чест