Преди 14 години: Попадението на Кристиано Роналдо, което накара Реал Мадрид да го вземе на "Бернабеу" (ВИДЕО)

26814 0

Кристиано Роналдо може да се похвали с най-различни попадения - от ножица, с глава, десен и ляв крак, но афинитетът му към головеете от сериозни дистанции така и не утихна през годините. Преди 14 лета португалецът изненада всички с уникално изпълнение, носейки все още екипа на Манчестър Юнайтед.

Роналдо "избухна" с фамозен гол

Датата е 15 април, а мястото "Ещадио До Драгао". Манчестър Юнайтед, воден от Кристиано Роналдо, се нуждае от гол, за да не отпадне от Порто на четвъртфиналите на Шампионска лига през сезон 2008/09, след като първата среща на "Олд Трафорд" завърши при резултат 2:2.

Още в шестата минута обаче Кристиано Роналдо взе нещата в свои ръце и отправи мощен удар от близо 35 метра, с който матира противниковия страж. Португалецът вкара много сила в удара си, който имаше и изключителна точност.

До ден-днешен мнозина смятат, че това е едно от най-великите попадения на португалеца и именно този гол е накарал президентът на Реал Мадрид да привлече Кристиано Роналдо на "Бернабеу" през лятото на 2009 година за рекордната тогава сума от 96 милиона евро.