Пактът между Хоселу и Карло Анчелоти, който се оказа повече от успешен в Реал Мадрид

1762 0

Карло Анчелоти успява да "измъкне" най-доброто от играчите си и това не е никаква тайна. Той се разбира отлично с голяма част от тях, а поредното доказателство е връзката, която има с нападателя Хоселу.

Нападателят пристигна в Реал Мадрид през лятото не толкова да замени напусналия Карим Бензема, колкото да играе ролята на Мариано - играч, израснал в младежкия отбор, който се възползва от минутите, които получава, когато е необходимо.

От самото начало той прие радушно тази роля и се радва на всеки шанс, който получава от италианския специалист. "Всички знаем нивото на Бензема, идвам да върша различен тип работа. Аз съм по-физически играч и знам какво мога да допринеса“, каза той на представянето си през юни 2023 година.

Още: Хаос в историята за Ел Класико: Изненада при фаворита за Реал Мадрид - Барселона, но и страшен БОНУС

Хоселу се отблагодарява за всеки шанс, който получава в Реал Мадрид

Хоселу се радва на всеки момент в Реал Мадрид

И го изпълнява повече от добре - вече има 10 гола и 3 асистенции само за 1217 минути, средно по гол на всеки 122 минути и участва в попадение на всеки 94 минути. В полуфинала за Суперкупата на Испания срещу Атлетико той отново се разписа за 4:3. Топката докосна Савич преди да влезе, но ударът на Хоселу бе точен и затова съдията записа гола на негово име.

От самото начало Анчелоти е твърдял, че ролята на Хоселу ще бъде по-периферна, докато Винисиус и Родриго ще са титуляри, но очаква да има важни намеси, когато е на терена. "Това ни дава нещо, което не сме имали през последните години". Нападателят имаше минути във всички мачове този сезон с изключение на един, а това се дължеше на боледуване от грип. Това ясно показва, че "пактът", който двамата сключиха гласно върви повече от добре до този момент. Анчелоти има една по-сложна дилема около състава, която ще трябва да разреши за Ел Класико тази вечер.

Още: Ел Класико по ТВ: Къде да гледаме ФИНАЛА Реал Мадрид - Барселона за Суперкупата на Испания?

Ламин Ямал ще получи шанса да счупи 77-годишен рекорд срещу Реал Мадрид

Саудитските фенове готвят ад за Тони Кроос на финала, няма да го пощадят дори и при гол

Според Шави в Ел Класико няма фаворит, разкри как Барселона ще победи Реал с помощ от Йохан Кройф