От Барселона потвърдиха неприятна новина за Луис Суарес

3151 0

Нападателят на Барселона Луис Суарес може да отсъства дълго време от терените, след като от клуба обявиха, че ще претърпи операция на коляното в неделя. Проблемът е във външния менискус на дясното коляно, а каталунците ще разкрият допълнителни детайли, когато интервенцията бъде извършена.

32-годишният уругваец е участвал в 23 мача на Барселона във всички турнири през този сезон и е отбелязал 14 гола. Той игра пълни 90 минути при загубата от Атлетико Мадрид с 2:3 в четвъртък във втория полуфинал от Суперкупата на Испания в Саудитска Арабия.

Суарес претърпя операция на същото коляно през миналия май, която го извади от участие във финала за Купата на Краля, загубен от Валенсия. Той обаче успя да се възстанови навреме, за да участва с Уругвай на Копа Америка през лятото.

Междувременно, преди дни звезда на световния футбол постави Суарес в топ 5 на най-добрите играчи - вижте цялата 5-ца, както и кой футболист направи класацията - в този материал на SportLive.