Обамеянг си тръгна с 2 гола от "Местая", но се оказа с... хеттрик

2984 0

Мачът срещу Валенсия в Ла Лига нямаше как да бъде по-прекрасен за новия нападател на Барселона Пиер-Емерик Обамеянг. Той си тръгна от стадион "Местая" със задоволството, че е вкарал първите си два гола за каталунците, но се оказа, че е реализирал... хеттрик.

В доклада си след мача реферът на двубоя е решил, че четвъртият гол в срещата също е дело на габонеца. Първоначално той бе записан на Педри, но прегледът на ситуацията е показал, че след удара на младия халф топката се е отклонила от гърба на Обамеянг и е влязла във вратата на "прилепите".

Иначе попадението падна в 63-ата минута и с него бе оформен крайният резултат 4:1. Нападателят беше точен и в 23-ата и 38-ата минута на двубоя. В 32' се разписа и Френки де Йонг, а единственото попадение на Валенсия бе дело на Карлос Солер. След мача треньорът Шави не пестеше суперлативи за Педри.