Мексиканци спряха Реал Мадрид, Карим Бензема с хубав гол (ВИДЕО)

1720 0

Испанският гранд Реал Мадрид не успя да постигне победа и във втората си контрола зад Океана, завършвайки 2:2 с мексиканския Клуб Америка на стадион "Oracle Park" в Сан Франциско, щата Калифорния.

Изненадващо или не, Кралският клуб изоставаше в резултата след само пет минути игра - Хенри Мартин овладя неточен шут около точката на дузпата и не остави шансове на Андрий Лунин за 1:0. В 22-ата минута Карим Бензема комбинира с Марко Асенсио, който му върна с едно докосване и французинът изравни за 1:1 с премерен изстрел по диагонал.

В 55-ата минута влезлият на смяна Еден Азар направи 2:1 с точно изпълнена дузпа, а в 82-ата Клуб Америка стигна до крайното 2:2, след като също получи 11-метров наказателен удар, а Алваро Фидалго не сбърка от бялата точка.

*На 31 юли (5:00 ч. българско време) Реал Мадрид ще се изправи срещу Ювентус в третия си приятелски мач (първият бе загубен от Барселона с 0:1).