Барселона и Ювентус не се победиха, Усман Дембеле блесна с 2 гола (ВИДЕО)

2645 0

Европейските грандове Барселона и Ювентус завършиха 2:2 в контролна среща, която се проведе на стадион "Cotton Bowl" в Далас, щата Тексас.

Усман Дембеле откри резултата в 34-ата минута, след като получи топката на дясното крило и тръгна рязко на пробив към вътрешността на терена. Французинът смени посоката на няколко пъти и си освободи място за изстрел от малък ъгъл, който матира Войчех Шчесни за 1:0. Пет по-късно "старата госпожа" изравни резултата чрез Мойс Кийн, който засече успоредно на голлинията подаване на Хуан Куадрадо.

В 40-ата минута каталунците отново поведоха, а автор на гола отново бе Усман Дембеле - попадението му бе сходно с първото, но този път завършващият удар бе нанесен с левия крак. Шест минути след началото на втората част Юве изравни за 2:2, след като Мойс Кийн за втори път се оказа на правилното място в точния момент.

Около 69-ата минута Барселона можеше да вкара и трети гол, но първо пряк свободен удар на Рафиня бе спрян от гредата, а секунди по-късно същото се случи и с шут по диагонал на Ансу Фати.

Стартови състави:

Барселона (4-3-3): Тер Щеген - Роберто, Кристенсен, Гарсия, Алба - Нико, Бускетс, Кесие - Дембеле, Левандовски, Обамеянг

Ювентус (4-5-1): Шчесни - Сандро, Бремер, Бонучи, Данило - Куадрадо, Локатели, Ровела, Закария, Ди Мария - Кийн