Лапорта: Договорът на Меси беше готов, когато баща му дойде и каза за Маями


Лапорта: Договорът на Меси беше готов, когато баща му дойде и каза за Маями
Снимка: Getty Images/Guliver

3333 0

Президентът на Барселона Жоан Лапорта разказа, че договорът на Лионел Меси с клуба е бил готов, когато баща му е обявил, че той е решил да не се завръща. Причината е била трудните 2 години, които звездата изкара в ПСЖ. Те са го накарали дапотърси спокойствие в Интер Маями и МЛС.

"С Меси сме в добри отношения, но не сме говорили след решението му да премине в Интер Маями. Желаем му всичко най-добро. Казахме на Лео, че ще подпишем с него, веднага щом получим разрешение от лигата. Мина време, договорът беше готов, но дойде Хорхе Меси и каза, че Лео е решил да подпише с Интер Маями", разказа Лапорта, цитиран от "Marca".

"Той прекара няколко трудни сезона в Париж, където беше под голямо напрежение. Лео реши, че в Маями ще му е по-спокойно и ще може да мисли за националния отбор. Лео искаше да се върне в Барса, но не искаше отново да бъде подлаган на натиск. Разбрахме това. Въпреки това Барса винаги ще бъде негов дом", допълни босът на каталунците. А ето кога Меси дебютира за Интер Маями. 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички