Късен обрат за 4 минути обърка плановете на Атлетико за финал с Реал Мадрид

2019 0

След късен обрат Атлетик Билбао надви Атлетико Мадрид с 1:2 и ще играе финал срещу Реал Мадрид за Суперкупата на Испания. Баските объркаха плановете на "дюшекчиите" за мадридско дерби в заключителните минути на срещата, когато отбелязаха две попадения за победата.

В 62-ата минута Унай Симон си отбеляза автогол и даде аванс на Атлетико в резултата. В 77-ата Билбао стигна до изравнителен гол, след като Икер Муниаин намери Йерай Алварес, а той се разписа в мрежата на "дюшекчиите".

Само четири минути по-късно Билбао вкара и втори гол, реализиран от 19-годишния Нико Уилямс. В самия край на срещата Хосе Хименес извърши брутално нарушение, влизайки с бутонките си в главата на противник, за което получи директен червен картон.

Финалът между Билбао и Реал ще се изиграе в неделя (16 януари).