Кошмарната серия на Кадис срещу Атлетико Мадрид продължи

Снимка: Gulliver/GettyImages

1627 0

Кошмарната серия на Кадис срещу Атлетико Мадрид продължи и през този сезон, след като тимът загуби с 1:2 от столичани в първи мач за кръга от Ла Лига.

Срещата на „Уанда Метрополитано“ предложи много интригуващи моменти на зрителите в испанската столица, а Атлети трудно успяваше да пробие защитата на гостите, макар те да допуснаха ранен гол.

Жоао Феликс откри резултата за домакините след по-малко от 180 секунди игра, но ветеранът Алваро Негредо смълча трибуните минута преди да изтече редовното време на първата част.

Това даде увереност у гостите, които започнаха да поглеждат по-смело към вратата на Атлетико, а нервите при домакините бяха изпънати до краен предел, след като дори и Диего Симеоне си изкара жълт картон. През втората част той направи двойна промяна след час игра, когато Луис Суарес и Анхел Кореа влезе в игра, а в 68-ата Родриго Де Паул даде аванса за домакините в срещата.

До края на срещата Кадис заигра още по-мобилизирано и притисна своя съперник, но Хавиер Серано бе изгонен с директен червен картон две минути преди края. Численото превъзходство на гостите обаче не даде нужния резултат и те си тръгнаха за дома със загуба. По този начин Атлетико записа четвърти пореден успех в местния шампионат и тимът вече има 51 точки, три преди четвъртия Барселона, ала каталунците са с два мача по-малко.

Кадис, от своя страна, остава в опасната зона и е 18-и с 24 точки.