Жирона пак изуми - победи в мач със 7 гола и се изравни с Реал Мадрид на върха в Ла Лига (ВИДЕО)

699 0

Отборът на Жирона продължава да впечатлява с изявите си през сезон 2023/24 в испанската Ла Лига!

Днес (22 октомври) тимът на Мичел записа осмата си победа от началото на кампанията. Тя дойде при домакинството срещу Алмерия от 10-ия кръг, спечелено със зрелищното 5:2!

Изненадващо, гостите дръпнаха с 2:0 до 24-тата минута след две попадения на Лео Баптистао. Иван Мартин намали за 1:2 в 37-ата, а обратът до 3:2 бе осъществен още преди почивката, след като Артьом Довбик се разписа в 39-ата и 43-тата минута.

Бразилецът Савио покачи на 4:2 в 71-вата, а в 85-ата влезлият като резерва уругваец Кристиан Стуани оформи крайното 5:2.

По този начин Жирона събра актив от 25 точки и се изравни на върха с Реал Мадрид, от който допусна единствената си загуба до момента (0:3 на 30 септември). Алмерия пък остана на последното 20-о място с едва 3 пункта.

*Четете всички последни новини от испанския футбол в SportLive.BG!