Женското "Ел Класико" не разочарова - Барселона удари Реал Мадрид в мач със 7 гола пред 90 000+ зрители (ВИДЕО)

3154 0

Подкрепян от рекорден брой зрители – 91 533 привърженици на "Камп Ноу", Барселона си гарантира място на полуфиналите в женската Шампионска лига след убедителен успех над големия си съперник Реал Мадрид с 5:2, за да прогресира към последните четири отбора в надпреварата след общ резултат 8:3.

Самият двубой започна по вкуса на каталунките, които бяха спечелили първата среща с 3:1.

Мария Пилар Леон даде преднина на Барса в рамките на откриващите десет минути. Малко след това обаче, състезателките на Реал възстановиха паритета след точно изпълнение на Олга Кармона от бялата точка, а половин час след първия съдийски сигнал те осъществиха и пълен обрат след страхотен прехвърлящ удар на Клаудия Сорноса, който изненада вратарката на домакините Сандра Панос.

Надеждите на Реал за изравняване на общия резултат бяха набързо попарени след два бързи гола в рамките на две минути за Барса, реализирани от Айтана Бонмати и Клаудия Пина. Носителката на "Златна топка" при жените и капитан на домакините - Алексия Путелас, сложи точка на спора с четвърто попадение, а крайният резултат бе оформен от Каролин Греъм Хансен в 70-та минута.