Имаше ли дузпа за Реал Мадрид срещу Барселона? Преценете сами! (ВИДЕО)

2942 0

Барселона и Реал Мадрид играят при резултат 0:1 в дербито на Испания в неделния следобед. Давид Алаба даде аванс на "лос бланкос" в 32-ата минута с много премерен удар в левия ъгъл на Марк-Андре Тер Щеген (вижте попадението му тук).

Десетина минути по-рано в Каталуния възникна много дискусионна ситуация, при която в употреба влезе системата ВАР. Винисиус Жуниор проби по левия фланг и навлезе на скорост в наказателното поле на Барса. Чрез бърза смяна на посоката нападателят на Реал "влезе" между защитниците Ерик Гарсия и Оскар Мингеса.

Последва падане за дузпа от страна на бразилеца, а на повторенията се видя, че Мингеса определно задържа футболиста на Реал Мадрид, но дали имаше достатъчно основания да бъде отсъдена дузпа - преценети сами! ВАР реши, че такива няма: