Хетафе подчини Валенсия и се настани в топ 3 на Примера Дивисион

2193 0

Отборът на Хетафе победи гостуващия Валенсия с класическото 3:0 в двубой от 23-тия кръг на испанската Примера Дивисион. Домакините временно се изкачиха на трето място в класирането, след като са в серия от четири последователни успеха в шампионата.

Хетафе надигра категорично далеч по-именития си съперник, който не успя да отправи дори един точен удар в течение на всичките 90 минути. Резултатът бе открит в 58-та минута, когато се разписа Хорхе Молина.

След още десет той удвои, а в 87-та минута Жайме Мата направи разликата класическа, възползвайки се от асистенция на Анхел Родригес. Малко преди това пък новото попълнение на Валенсия Алесандро Флоренци получи директен червен картон и направи следобеда за тима си още по-тягостен.

В класирането Хетафе е трети с 42 точки, с три повече от Севиля, които имат мач по-малко. Валенсия пропусна възможността да се доближи до двата си съперника в борбата за място в Шампионска лига и остава на пета позиция с 37 точки.